Ještě nikdy fotbaloví fanoušci nesledovali zápasy svých favoritů tak pěkně: na místech uprostřed Starého města Salcburku, jež bylo prohlášeno kulturním dědictvím UNESCO, je člověk během UEFA EURO 2008TM „live“ u toho. Tři videové stěny o ploše 40 metrů čtverečních se postarají pod dohledem W. A. Mozarta okolo salcburského Dómu ve dnech 7. – 29. června 2008 o nevázanou náladu a senzační atmosféru. Ale i v Salcbursku budou připraveny plošné oblasti Public Viewing.

„Ne z dostřelu, ale uprostřed dění“ – to bylo heslem, když se jednalo o naplánování zóny pro fanoušky 13. Mistrovství Evropy ve fotbalu v hostitelském městě Salcburku. A vskutku mohly být tyto plány uskutečněny v poměru 1:1: Fanouškové nebudou muset sledovat utkání daleko od pulsujícího centra a na okraji města, ale budou na Rezidenčním, Mozartově a Kapitulním náměstí přímo u všech utkání UEFA EURO 2008TM. V bezprostřední blízkosti nesčetných barů, restaurací a kaváren bude zajištěno „rychlé střídání“ před a po přenosech.

Pastva pro oči pro fotbalové fanoušky
Zóna pro fanoušky v srdci salcburského Starého města bude ve dnech 7. – 29. června 2008 otevřena denně od 14 do 23 hodin pro volný vstup. Okolo 25.000 fanoušků nalezne místo v oblastech Public Viewing. Kromě toho je plánována malá zóna pro fanoušky v bezprostřední blízkosti stadionu ve Walsu-Siezenheimu na okraji města pro okolo 2.000 návštěvníků.
Centry Public Viewing jsou Rezidenční a Mozartovo náměstí, na nichž budou kromě jiného dvě velké videové zdi včetně jeviště, gastronomického ostrůvku okolo Rezidenční kašny, pagody pro sponzory a VIP oblast. Kapitulní náměstí se bude zcela věnovat potřebám velkých a malých fotbalových fanoušků: ve „Family Parku“ včetně videové zdi bude denně od 14 hodin nabízena zábava a také program show a sponzorů pro celou rodinu.

Celé Salcbursko je zónou fanoušků
V Salcbursku budou během celé doby trvání her připraveny nesčetné plošné oblasti Public Viewing. A tak bude v obcích Zell am See, Saalfelden, Saalbach a Bischofshofen pro fotbalové fanoušky existovat možnost sledovat utkání „přímo“ a v nejlepší atmosféře. Přesně v době Mistrovství Evropy se bude konat Coca Cola Fan Tour Salcburskem. Ve dnech utkání v Salcburku – 10., 14. a 18. června 2008 – se kamion zastaví ve městě Salcburku, během dalších 16 dnů bude na cestách Salcburskem a postará se nesčetnými interaktivními hrami, mobilním plátnem, jevištěm pro show a soutěží o množství legrace a akcí pro fanoušky.

Přehled utkání v Salcburku:
10.06.2008: Řecko – Švédsko, 20.45 hodin
14.06.2008: Řecko – Rusko, 20.45 hodin
18.06.2008: Řecko – Španělsko, 20.45 hodin