Fotbalový míč nové generace − PUMA v1.08

Herzogenaurach, Německo, 7. února 2008 – PUMA® představuje novou generaci svého míče v1.08, vybaveného řadou technologických zlepšení, které vám pomohou dostat se k míči rychleji než ostatní. Míč PUMA v1.08 je revoluční koncept s novou tlumicí vrstvou d3o™. Díky ní se dá říci, že to je první inteligentní fotbalový míč na světě.

Revoluční fotbalový míč vyvinula PUMA® společně s britskou společností d3o™, působící v oblasti materiálového výzkumu. Míč v1.08 je určený pro hráče, kteří požadují dokonalou kombinaci měkkého kontaktu, přesnosti, stability a rychlosti. Patentovaný 24dílný plášť snižuje rozdíly ve vnitřním poloměru, a míč díky tomu zůstává naprosto kulatý. Jedinečný vnější plášť s drobnými prohlubněmi snižuje odpor vzduchu a přispívá k vynikajícím aerodynamickým vlastnostem. Nejúžasnější zlepšení se ovšem skrývá pod povrchem. Mezi vnější plášť a vnitřní tkanou textilní vrstvu je uložená vrstva nového revolučního materiálu d3o™.

„Nový soutěžní míč v1.08 PUMA je krokem do budoucnosti fotbalové technologie. Díky reaktivnímu pěnovému tlumení je to první inteligentní míč na světě,“ uvedl Filip Trulsson, ředitel podnikové jednotky pro týmové sporty společnosti PUMA®. „Čím silněji do míče kopnete, tím rychleji letí. Čím jemněji se ho dotknete, tím jemnější a měkčí je kontakt s ním.“

Richard Palmer (zakladatel a generální ředitel laboratoře d3o™) k tomu uvádí: „Laboratoř d3o™ se zaměřuje na vyvíjení inteligentních produktů, které umožňují sportovcům dosahovat v jejich oboru absolutního maxima. Nový míč PUMA® je díky materiálu d3o™ opravdu převratný. Poskytuje hráči lepší kontrolu a umožňuje tvrdší střely, a to je přesně to, co fotbalista potřebuje. Je to nejúžasnější projekt, na kterém tým d3o™ dosud pracoval. Nemůžeme se dočkat, až míč bude z laboratoře venku a skončí v brankové síti!“
Vrstva z materiálu d3o™ v novém míči přináší skvělé funkční výhody. V důsledku citlivosti materiálu na rychlost nárazu vykazuje míč PUMA v1.08 „inteligentní“ chování. Při nízké nárazové rychlosti (například při vedení míče) zachovává tlumicí vrstva měkkost míče. Ovšem při velmi rychlém nárazu (například při tvrdé střele na bránu) se molekuly materiálu d3o™ okamžitě semknou k sobě a zvýší zrychlení míče při odkopu. Ve srovnávacích testech provedených na Sheffield Hallam University se ukázalo, že při vysoké rychlosti nárazu opouští nový míč PUMA v1.08 nohu o 6 % rychleji než předchozí míče PUMA® a rychleji než míče nejvyšší kategorie ostatních značek.

Materiál míče je uspořádaný do stejné 24dílné konstrukce Concept 45 jako předchozí model v1.06, a je tak nejkulatějším míčem všech dob. Každý díl má zaoblené okraje a je předem tvarovaný, aby se při nafouknutí míče minimalizovalo napětí a záhyby na materiálu. Díky nové povrchové struktuře s dolíčky Dimple II CW-System se můžete spolehnout, že míč poletí naprosto přesně.

Stejně jako u minulých technologií PUMA®, i míč v1.08 využívá technologie rovnováhy průměru Perimeter Balance Technology, jež vyrovnává hmotnost ventilu, a také těsnění PAL − PUMA Air Lock, které zajišťuje nejlepší ochranu proti unikání vzduchu.

S míčem PUMA v1.08 hrají reprezentační týmy sponzorované značkou PUMA®, například mistři světa z Itálie a hostitelské země mistrovství Evropy v roce 2008 Rakousko a Švýcarsko, a to od loňského listopadu. Ostatní národní týmy a profesionální kluby, jako mistr Bundesligy VfB Stuttgart a Lazio Řím, hrají s míčem od nového roku. Míč v1.08 Italia se představil na hřišti 21. listopadu při zápase Itálie proti Faerským ostrovům, který se hrál v italské Modeně.
V České republice a na Slovensku bude míč PUMA v1.08 k dispozici ke koupi v průběhu února 2008 za doporučenou cenu 3.190 Kč (3.890 Sk).