Sportovní lifestylová společnost PUMA® dodává výstroj pro devět ze šestnácti týmů na fotbalovém mistrovství Afriky

Herzogenaurach, Německo, 19. ledna 2008 – Společnost PUMA®, která na mistrovství světa ve fotbale v roce 2006 sponzorovala všech pět afrických týmů, znovu výrazně zasáhne do afrického fotbalu. Stane se tak v neděli v Ghaně s prvním výkopem Afrického poháru národů 2008 (fotbalového mistrovství Afriky). PUMA® je oficiálním dodavatelem pro více než deset reprezentačních týmů z celé Afriky a na mistrovství bude ve výstroji PUMA® hrát devět ze šestnácti týmů, a to včetně domácí Ghany a obhájce titulu Egypta.

„To, že se ve dvaceti z dvaceti čtyř zápasů základní části Afrického poháru národů objeví logo PUMA®, je skutečnost, na kterou jsme hrdí,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti PUMA® Jochen Zeitz. „Angažmá společnosti PUMA® v africkém fotbalu v roli předního dodavatele je obdobně silné jako africká vášeň pro samotný fotbal.“

Spolu s Ghanou a Egyptem patří mezi týmy PUMA® rovněž talentované výběry Angoly, Kamerunu, Pobřeží slonoviny, Maroka, Senegalu, Tuniska a také nováček Afrického poháru národů, tým Namibie. V sedmi zápasech ve skupinách budou dokonce oba týmy mít na sobě dresy se symbolem PUMA®. Každý z týmů sponzorovaných značkou PUMA® bude hrát v nových produktech řady v1.08, které se na přelomu ledna a února objeví v obchodech spolu s kompletní kolekcí funkční obuvi, oděvů a doplňků.

PUMA navíc během turnaje zahájí několik svých aktivit přímo na místě. Jochen Zeitz a dobročinná organizace Peace One Day 19. ledna, v předvečer zahajujícího utkání v Akře, společně uspořádají exhibiční utkání mládeže. Na utkání se objeví i africké fotbalové legendy Roger Milla a Anthony Yeboah. PUMA® podporuje dobročinnou organizaci Peace One Day prostřednictvím vývoje vlastní fotbalové kolekce, která bude na turnaji také představena.

„Je to vzrušující zahájení výjimečného sportovního roku pro celý svět i pro společnost PUMA®,“ uvedl Jochen Zeitz. „Nenapadá nás tedy lepší vstup do tohoto roku než prostřednictvím našich aktivit v Africe a podporou reprezentačních týmů PUMA® na Africkém poháru národů. Pak přijde EURO 2008TM, kde budou v dresech PUMA® hrát mistři světa z Itálie, pořádající země Rakousko a Švýcarsko, dále Česká republika a také nováček na mistrovství Evropy, Polsko.“

###

PUMA® je globální sportovní značka, která úspěšně slučuje vlivy z oblasti sportu, životního stylu a módy. Jedinečná perspektiva společnosti Puma, spolu s využitím technických inovací a revolučního designu, vede k nečekaným výsledkům v oblasti stylové sportovní obuvi, oděvů a doplňků. Společnost PUMA byla založena v roce 1948 v německém Herzogenaurachu a dodává své výrobky do více než 80 zemí světa.
Další informace najdete na www.puma.com a www.pumafootball.com.