Tři z celkových 31 utkání UEFA EURO 2008TM se budou konat ve dnech 7. – 29. června 2008 na stadionu Wals-Siezenheim u Salcburku. V době Mistrovství Evropy ve fotbale je očekáváno více než 150.000 noclehů, reklamní hodnota je odhadována na 113 milionů eur.

Bude to sportovní událost roku 2008: Až se ve dnech 7. – 29. června 2008 mezinárodní fotbalová obec podívá na Rakousko a Švýcarsko, dostane se pořadatelské město Salcburk a Salcbursko do ohniska mediálního zájmu. Dosah televizního signálu 13. Mistrovství Evropy ve fotbalu je odhadován na přibližně osm miliard lidí na celém světě. UEFA EURO 2008TM patří po olympijských hrách a Mistrovství světa ve fotbale k největším sportovním akcím na celém světě. Každé utkání bude sledováno nejméně 150 milliony televizních diváků ve více než 200 státech.

Data utkání v Salcburku
Tři utkání ve skupině v Salcburku se konají v úterý 10. června 2008 (Řecko – Švédsko), v sobotu 14. června 2008 (Řecko – Rusko) a ve středu 18. června 2008 (Řecko – Španělsko) vždy ve 20.45 hodin a budou sledovány celkem přibližně 100.000 diváky na stadionu. V zóně fanoušků v srdci Starého města je denně očekáváno dalších 25.000 návštěvníků.

Stadion
Na okraji města Salcburku se nachází přestavěný a rozšířený stadion Mistrovství Evropy. Disponuje 30.000 místy, několika tisíci parkovacích míst, vlastní přípojkou na dálnici a nejlepšími přípoji na veřejnou dopravu. Salcburské letiště W. A. Mozarta je během několika minut dosažitelné přes městskou dálnici, stadion disponuje vlastní vlakovou stanicí na hlavní dopravní tepně Salcburk – Mnichov. Salcburské letiště zajišťuje rychlou a jednoduchou dosažitelnost Salcburku z celé Evropy: s perfektní infrastrukturou na letišti je člověk nejlépe vybaven pro výzvy události.

Přenocování a fanoušci
„UEFA EURO 2008TM je pro Salcbursko jedinečnou šancí opětovně prokázat jeho kompetenci v oblasti cestovního ruchu a pohostinnosti. V době Mistrovství Evropy ve fotbale je očekáváno více než 150.000 dodatečných noclehů, míní Leo Bauernberger, jednatel SalzburgerLand Tourismus GmbH (SLT). „Využijeme enormní reklamní hodnoty ve výši 113 milionů eur co nejlépe.“ Jen v okruhu 30 kilometrů okolo města Salcburku je k dispozici 23.000 lůžek, v celém Salcbursku dokonce 185.000 lůžek rozličných kategorií. Další možnosti ubytování nabízejí nesčetné kempy a statky.

Utkání a výsledky
Alexander Zickler, vítěz Ligy mistrů a známý vyslanec Salcburska pro Euro 2008, si je jistý: „Eufórie, jakou jsme zažili v době konání Mistrovství světa ve fotbalu v Německu v roce 2006, je také možná v Rakousku. Úspěšné týmy povedou k podobným výbuchům nadšení.“ I pro finále má Alexander Zickler již tajný tip: „Mé osobní finále snů by bylo Švýcarsko proti Rakousku.“

Tisk a informace
V salcburském Kongresovém centru vedle zámku Mirabell – vzdáleném jen několik minut pěšky od zóny fanoušků – bude během UEFA Euro 2008TM zřízeno místní tiskové centrum. Kapacita činí 100 osob a již během Mistrovství světa v silniční cyklistice UCI se tato budova pro tuto úlohu nejléoe osvědčila.

V EURO-“Blogu”, jež je možné vyvolat na adrese http://blog.salzburg.info/euro2008, bude neformálně sdělován dostatek zajímavých informací z pozadí již před UEFA Euro 2008TM. Kromě toho bude udržován přímý kontakt s o fotbal se zajímajícími fanoušky z celého světa.

Všechny podrobné informace naleznou zajímající se fanoušci a rekreanti na internetu na www.salzburg08.com.