Okamžitě poté, co reprezentační kouč Karel Brückner na čtvrteční tiskové konferenci oznámil, že po Euru u týmu končí, pustila se sázková kancelář Tipsport ve svých kursech do hledání jeho nástupce. „Největší šance převzít po Euru nároďák podle nás má dosavadní asistent Petr Rada v kursu 3:1,“ míní bookmaker Tipsportu Petr Urbanec. „Zuby si na post hlavního kouče repre jistě brousí Ivan Hašek (8:1), již dlouho se mluví také o Vítězslavu Lavičkovi (5:1) a mezi horké kandidáty řadíme i trenéra Slavie.“ Karel Jarolím je podle Tipsportu dokonce druhým nejvážnějším kandidátem (4:1). „Jeho úspěchy se Slavií v Lize mistrů jsou neoddiskutovatelné,“ zdůrazňuje Petr Urbanec.

Mezi možnými adepty, na které si lze vsadit, je i silné trio trenérských matadorů Petržela, Ščasný a Hřebík, kteří mají shodný kurs 20:1. „Dovolili jsme si jednu perličku a mezi kandidáty zařadili známého fotbalového šíbra a manažera reprezentace Vlastimila Košťála v kursu 15:1,“ prozrazuje s úsměvem Petr Urbanec. Nejmenší šance má známý kritik tuzemských fotbalových poměrů Milan Luhový (50:1).

Vyloučit pak podle bookmakerů největší domácí sázkové kanceláře nelze ani variantu, že by novým impulsem pro český reprezentační fotbal byl renomovaný trenér ze zahraničí. Bude trenérem reprezentace cizinec lze vsadit v kursu 7:1. A které z velkých jmen je volné? Tipsport má jasno, v kursu 50:1 by to mohl být José Mourinho. „Našim hráčům by určitě prospěla tvrdá ruka známého bouřliváka, který má s českými hráči zkušenosti z Chelsea,“ dodává Urbanec. Přesto se sázková kancelář přiklání spíše k variantě, že Brücknera nahradí český trenér – 1,05:1.